تچربه پرواز گنو

از اون اول ها در مورد سايت پروازي گنو شنيده بودم كه دوستان صحبت هايي ميكردن و در صدد برنامه ريزي سفر به بندر و پرواز در اونجا بودن ، منم كنجكاو و پيگير اين سفرها بودم تا نوبت به برنامه ريزي واسه پروازاي خودمون شد ، چهار شنبه٢٣ ديماه به سمت استان هرمزگان به راه افتاديم و ساعاتي بعد از تاريكي هوا به بندر عباس رسيديم .
شب رو در محل اسكانمون گذرونديم و منتظر طلوع خورشيد و هواي بهاري در فصل زمستان بندر شديم.، هوا بسيار مطلوب و مناسب پروازي ترميك بود . بعد از صرف صبحانه به سمت كوههاي گنو به راه افتاديم و بعد از يك ساعت در محل حاضر بوديم .
كوهنوردهايي كه طبق معمول هر هفته پنجشنبه ها به قله صعود ميكردند در حال حركت به سمت پايين كوه و بازگشت بودند .
ما هم قبل از بالا رفتن از كوه توسط استاد محل لندينگ رو اسكن و چك كرديم . پس از آن در سايت حاضر و منتظر آماده سازي وسايل و لانچ شديم ، اول از همه استاد با دادن توضيحاتي اقدام به تيك آف كرد و ما هم يكي بعد از ديگري به پرواز درآمديم ، هوا بسيار آرام و مطلوب بود و بعد از حدود هفت الي هشت دقيقا به لند رسيديم و فرود امديم .
در طي آن روز سه بار ديگه پرواز كرديم و هر چه قدر به ساعات نيمروزي ظهر نزديك ميشديم هوا و باد با گاست بيشتر مي وزيد و به ما اين امكان رو ميداد كه تجربه تكون خوردن توي پرواز و هواي ترميك رو حس كنيم .
استاد و يكي از همپروازيهاي ديگه فرصت رو غنيمت دونستن و به پرواز در دهانه كوه و ترمالگيري ساعات بيشتري رو در هوا سپري كردند و اين مهم به گفته استاد نويد پروازهاي بلند و مسافتي خوبي رو براي فصل مسافت ميده .
“بر بلنداي آسمان خليج فارس و جزاير ناز قشم “
نميدونم گزارش اين پرواز چطور يا از كجاش شروع كنم فقط اولين ديدگاه يا نظري كه بايد بنويسم بودن در كنار هم پروازيهام ،استادم و ديدن بهترين پرنده هاي آكرو ايران و آشنايي با اونا بود .
بعد از پرواز روز قبل در گنو به سمت جزيره قشم راه افتاديم و بوسيله لنديگراف از بندر پُل گُذَر و وارد جزيره شديم ، هوا فوق العاده بود به نحوي كه ميشد بهار رو توي زمستون حس كرد و نويد بخش روزي پر از پروازهاي مملو از آدرنالين ميداد. بعد از طي گذشت مسافتي به سمت محل پرواز رسيديم و باديدن پرنده ها در آسمان كه براي گذراندن دوره امنيت پرواز زير نظر اساتيد مشغول به حركات SIV بودن هيجانمون واسه در آسمان بودن شدت ميگرفت .
ساعاتي رو به نظاره كردن حركات پرندهاي آكرو كار گذرونديم و از انجامشون لذت بسيارميبرديم و مسلماً سوالاتي هم واسمون پيش ميومد كه در پي جوابش به دنبال اساتيد ميدويديم.
كماكان پرندها بوسيله وينچ به ارتفاع لازم براي انجام حركات ميرسيدند و بلاخره نوبت هم به ما رسيد كه سوار بر وانت مجهز به دستگاه وينچ در امتداد ساحل به سمت ديگر آن رفتيم و منتظر و آماده كه براي اولين بار ايندفعه بجاي تيك اف از ارتفاع از زمين به ارتفاع لانچ كنم و اين اتفاق هم عجيب هم پر از جاذبه هاي خاص اينكار بود ، بعد از چك كامل وسايل و نصب پاراشوت و اعلام آمادگي به وينچ مَن به كمك استادم از زمين بلند شدم ، استرس همراه با آدرنالين شگرفي به من تزريق شد .، از ارتفاع حدود ٢٠٠ متر به بعد منظره و ديد ،كامل عوض شد ، منظره اي رو جلوي چشمام بر فرار خليج فارس و جزاير بسيار كوچك ناز البته از اون ارتفاع ميديدم كه نميتونم وصفش كنم ، آدرنالينم به اوج رسيده بود و بقول معروف مبهوت اينهمه زيبايي بودم ،، هم نميخواستم از دست بدم ديدنشونو و هم ميخواستم همه لحظه هاشو ثبت كنم ، بدون معطل كردن حتي يك ثانيه دوربين رو آماده كردم و شروع به فيلميرداري ،عكاسي شدم حدود ٢ دقيقه بيشتر صرف اين موضوع نكردم چون زمان كوتاه ميشد واسه حَك كردن مناظر در ذهنم ، فقط ميخواستم ببينم ببينم ببينم و پرواز كنم ،،،
بعد از گذشت هشت الي نه دقيقا و كم شدن ارتفاعم از روي آب به سمت ساحل مسيرمو عوض كردم و آماده لندينگ بودم ، قبل از فرود ، ماشينهايي كه براي گذروندن بعد از ظهر روز تعطيلشون به ساحل اومده بودن با حركات دست و سوت و بوق ابراز خوشحالي ميكردن كه اين صحنه هم واسم جالب بود كه تماشاچي ها هم ،مثل زماني كه من پرنده ها رو ميبينم و شوق دارم اونها هم مثل من اشتياق نشون ميدادن نسبت به من ، ديگه كم كم به زمين رسيده بودم و با وزش باد يكدست فرود بسيار نرم و آرامي رو انجام دادم .
وقتي ديگه پاهام رو زمين بود تازه يادم اومد كه من از زمين بلند شده بودم و از اين به بعد تجربه پرواز با وينچ رو هم به يدك ميكشم كه اين رويداد يكي از بهترين پروازهايي رو كه تا الان داشتم واسم رقم زد .

مطلب شماره هفت

لورم ایبسوم متنی تستی است که در صنعت چاپ مورد استفاده قرار میگیرد لورم ایبسوم متنی تستی است که در صنعت چاپ مورد استفاده قرار میگیرد لورم ایبسوم متنی تستی است که در صنعت چاپ مورد استفاده قرار میگیرد لورم ایبسوم متنی تستی است که در صنعت چاپ مورد استفاده قرار میگیرد

ادامه مطلب